zahajeni.jpg

Přípravy dalšího ročníku mezinárodního filmového festival v Mariánských Lázních běží a malý dobrovolnický tým hledá posily. 3. ročník Marienbad Film Festivalu proběhne od 28. srpna do 1. září 2018, vedle filmového programu festival nabídne opět široký doprovodný program - hudební, výtvarný, odborný i sportovní.

Continue reading

02_epistemolog_bw.jpg
Připravujeme pro Vás sérii festivalových ozvěn napříč celou republikou. První štací je Brno: legendární Brněnšká 16. Ve spolupráci s kolegy z Brno16 promítneme v pátek 13. října od 18:00 pásmo čtyř filmů, které se objevily v soutěžní sekci současného českého experimentální filmu Theatre Electrique. Naleznete mezi nimi i jeden ze tří filmů, který získal pro rok 2017 Cenu festivalu: Stopy, střepy, kořeny od Květy Přibylové. Ozvěny uvede dramaturg Jiří Forejt.

Continue reading

kladska2.jpg
Včerejšek se vydařil a dnes se daří také. Dle očekávání dorazil déšt i ochlazení. Pro ty, kteří se teprve do Mariánek chystají, lepší už to nebude, připravte se na to, svetry a deštníky a s sebou. Ovšem když je takové počasí, nejlepší úkryt je kino. Dnes ještě stihnu Pramítačku od Jana Kulky a večer se zkusím rozehřát se Soul Rockers Djs. Je tam bar. 

Continue reading

zahajeni.jpg
Letošní ročník zaznamenal mnoho změn, jednou z nich je i způsob prodeje festivalových abonmá, která se dají koupit v předprodeji přes goout.net nebo přímo na místě.
První vlna cenově nejpříjemnější trvá do 15. srpna, druhá pak do 28. srpna a třetí je přímo v průběhu festivalu.

Continue reading

maly_princ2.jpg

Druhé srpnové úterý promítne Mobilní Filmový Klub na Arnice jednu z nejznámějších novodobých pohádek pro všechny generace Malý princ od režiséra Marka Osborna. Začínáme ve 21:30, přijďte s dětmi! Vstupné 90 Kč. Kompletní program Mobilního filmového klubu nalezneznete zde.

Continue reading

04.jpg

Ve dnech 29. srpna až 2. září 2017 se v Mariánských Lázních uskuteční druhý ročník Marienbad Film Festivalu. Festival se zaměřuje na český a zahraniční experimentální film, nabídne ale také projekce klasických hollywoodských a evropských filmů 50. a 60. let a další akce určené pro širokou veřejnost.

Continue reading

tereza.jpg

Ve čtvrtek 23.11.207 vyšel na serveru Film a doba rozhovor Šimona Šafránka s programovou ředitelkou Terezou Cz Dvořákovou. Rozhovor si můžete přečíst zde.

zakonceni1.jpg

Marienbad Film Festival v sobotu 2. 9. 2017 vyhlásil tři vítěze Ceny Marienbad Film Festivalu. Držiteli historicky prvního ocenění v kategorii Nejlepší český experimentální film se stala díla Ondřeje Vavrečky De Potentia Dei, Jana Kulky Pramítačka a Květy Přibylové Stopy, střepy, kořeny. Blahopřejeme!

Continue reading

pondeli.jpg

V pondělí to celé začíná! Předpověď hlásí kolem 20°C, po městě visí plakáty a válejí se letáčky s programem. Festival přichází do města. Pomalu, zlehka; až k večeru se nechá vidět a slyšet...lid je napnutý. Jsem se Kárl a občas Vám sem napíšu ve vší skromnosti své tipy, co všechno můžeme dělat na tomhle festivalu.

Continue reading

klusak.jpeg

Hudební skladatel Jan Klusák přijal naše pozvání na festival u příležitosti Zvláštního uvedení filmu Erotikon, ke kterému spolu s Erno Košťálem složil hudbu. Projekci němého filmu doprovodí sólisté Západočeského orchestru ve slavnostních prostorách Společenského domu Casino. 

Continue reading

jizda.jpg

V úterý 15. srpna se opět v Mariánských Lázních probudí Arnika spolu s Mobilním Filmovým Klubem. Promítnut bude road movie Jana Svěráka Jízda. Ten nás proveze zeleným kabrioletem skrze bezstarostný klid až k dramatickému vyvrcholení.

Continue reading

04.jpg

Marienbad Film Festival, který se uskuteční ve dnech 29. srpna až 2. září 2017 v Mariánských Lázních, nabídne českou soutěž experimentálních filmů, rakouský experiment nebo českou filmovou avantgardu 20. až 40. let. Festival se může pochlubit ale také širokým hudebním programem, výstavou a projekcemi klasických hollywoodských filmů 50. let a dalšími akcemi určenými pro širokou veřejnost.

Continue reading

mfk.jpg

Mobilní filmový klub již po druhé pod širým nebem. V úterý 18. července od 22:00 hodin bude poetický film od Mistra animovaného filmu Hajao Mijazaki promítán v původním znění s českými titulky v prostorách Arniky. Vstupné na projekci 80 Kč. Občerstvení na místě zajištěno.

Continue reading